– 99 –

Migawka z poprzedniego, zaduszkowego, weekendu. Jak na Zaduszki przystało, podjęłyśmy z A. kolejną próbę odnalezienia pozostałości cmentarza przy nieistniejącej już od dawna łemkowskiej wiosce. To było nasze 2 podejście. Czeka nas trzecie. Liczę na to, że za 3 razem wyprawa skończy się powodzeniem. Wyprawa to dobre słowo, bo jest to miejsce, do którego tylko tacy pokręceni ludzie, jak A. i ja się czasem zaplątają.

Uzyskanie szerokiego kadru jest prawie niemożliwe jeśli chce się aby coś było z pozostałości widocznym na zdjęciu.


Natomiast wczorajsze wyjście, choć nie mniej urokliwe, to jednak chłodniejsze w temperaturze i mocno wietrzyste, co nie jestem przekonana, czy było dobrym pomysłem w związku z niekończącym się przeziębieniem, które nie chce mnie opuścić, a które w końcu zaczęło odpuszczać… tylko chyba wczoraj jednak nie do końca dostosowałam zabezpieczenie termiczne mojego człowieka, do panujących warunków pogodowych.

Autor

demirja

Ja, czyli osoba wysiedlona po blisko piętnastu latach z wirtualnego domu... poszukująca nowego miejsca w cyfrowym świecie

15 myśli na temat “– 99 –”

 1. Uczyłam dzieci Alfabetu Kaszubskiego, choć Kaszubką nie jestem. „.. To je króczi, to je dłudzi, to kaszebsko stoleca..”. Gdańsk próbują podciągnąć pod Kaszuby, a nawet stolicę. A do Łemków daleko mi i nie kojarzę ich języka. Podziwiam Twój i A. zapał do wypraw owianych tajemnicą i historią.

  Polubienie

  1. Jeśli chodzi o język, to też nie wiele o nim wiem, więc chealić się nie będę. Może, gdyby tereny Łemków były moimi rodzinnymi byłoby inaczej, ale jest jak jest, a na dodatkowe zainteresowanie juz nie mam obecnie czasu.

   Polubione przez 1 osoba

    1. rosyjski obecnie został odłożony na półkę, z braku czasu na lekcję w godzinach do tego stosownych, bo po 21 raczej trudno mówić o efektywnej nauce języków, a tylko o tej porze dysponuję obecnie wolną przestrzenią czasową… no i teoretycznie w niedziele, ale wówczas nadrabiam zaległości w prezentacjach, sprawozdaniach i w innym uczelnianym zestawie koniecznym do wykonania 🙂

     Polubione przez 1 osoba

  1. Ja, jako ja, też w sumie jestem z nikąd, i raczej przypadkiem urodziłam się w dużym mieście, by jeszcze większym przypadkiem zostac przez rodzicow wywieziona bardzo wczesnie na kraniec świata. 🙂

   Polubienie

 2. dobry wpis Łemkowie to nacja….jak zamieszkałem w na pomorzu odkryłem kaszubów….chodziłem na kurs dla pośredników nieruchumości….zaprzyjazniłem z facetem…kolegowaliśmy….kiedyś pojechalismy w teren….gdzies na wioske turystycznie…i pod sklepem spozywczym…siedziało kilku facetów…i tam ktoś coś a mój kolega w zupełnie dla mnie niezrozumiałym języku:)szok a ja z wawy rodem….dodzisiaj pamietam szok:)to było 20 lat temu:)
  nacje są zajebiste )i już

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s