– 92 –

Macie czasem tak, że jedno słowo potrafi totalnie was rozbroić i wybić w jakąś alternatywną rzeczywistość? Rozedrgać. Zdekoncentrować.

Ja tak mam. Jest kilka słów „wytrychów”, które wprowadzają mnie w różne stany. Pada takie słowo i bum. Leżę na ziemi rozłożona na życiowych łopatkach z oddechem całkiem wypchniętym z piersi, i kiedy już złapię ten cholerny oddech, nagle okazuje się, że nie wiem, czy się śmiać, płakać, skakać, a może zacząć krzyczeć.

Bywa jeszcze tak, że do takiego słowa, chyba aby je jeszcze bardziej podkreślić, a mnie jeszcze bardziej wybić z rzeczywistości, pojawia się muzyczny komentarz. Włączysz radio lub odpalisz play listę, a tam muzyczny rykoszet. Tak na dobitkę. Kopnąć zdezorientowanego i leżącego mojego człowieka.

Boży plan jest nie zbadany i podobno niepojęty. Doprawdy? Nie znam się na boskich planach, na Bogu też się nie znam, ale czasem mam wrażenie, że przeżywam jakąś własną wersję „Dnia świstaka”.

Wszystko to nic. Mam kilka chwil wolnych żeby siebie poskładać z tego wewnętrznego chaosu, w końcu czeka mnie jeszcze kilka godzin w autobusie, więc na tę chwilę i tak nie mam nic innego do roboty.

…  a było już tak fajnie, tak spokojnie, tak cicho… i na niebie w poniedziałek były takie cudne obłoki.

Literówki poprawię jak będzie kiedy i na czym, bo tu trochę huśta.

Autor

demirja

Ja, czyli osoba wysiedlona po blisko piętnastu latach z wirtualnego domu... poszukująca nowego miejsca w cyfrowym świecie

4 myśli na temat “– 92 –”

    1. właściwie, to chyba braku takich słów nieco ci zazdroszczę, bez nich się, żyje spokojniej, bo takie „sławomiry” jeśli nawet deprymują, to na krótko i łatwiej je zignorować, gdyż słowo wytrych wywraca nagle coś do góry nogami i zostawia zgliszcza na kilka chwil, a czasem i dni

      Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s